Model Number : EP1C12F256I7N
Place of Origin : Multi-origin
MOQ : 1
Price : Negotiable
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 99999
Delivery Time : 1-7days
Packaging Details : Standard
Product Status : Obsolete
Number of LABs/CLBs : 1206
Number of Logic Elements/Cells : 12060
Total RAM Bits : 239616
Number of I/O : 185
Voltage - Supply : 1.425V ~ 1.575V
Product Listing:
Product Name: EP1C12F256I7N Programmable IC Chip
Features:
• High-density architecture
• Low power consumption
• Embedded RAM blocks
• High-speed transceivers
• Supports configuration via on-chip Flash memory
Package Type: VQFP
Pin Count: 256 pins
Operating Temperature Range: -40°C to +85°C
Supply Voltage Range: 1.14V to 1.26V