FM24V10-GTR IC Chip Integrated Circuit For High-Performance Applications
Shenzhen Sai Collie Technology Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : CYPRESS
Model Number : FM24V10-GTR
Place of Origin : Multi-origin
MOQ : 1
Price : Negotiable
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 99999
Delivery Time : 1-7days
Packaging Details : Standard
Product Status : Active
Memory Type : Non-Volatile
Memory Format : FRAM
Technology : FRAM (Ferroelectric RAM)
Memory Size : 1Mbit
Memory Organization : 128K x 8
Contact Now
Product Listing:
FM24V10-GTR Integrated Circuit IC Chip
Product Features:
• High-speed, low power CMOS static RAMs
• 1K x 8 bit, 2K x 8 bit, and 4K x 8 bit densities
• Low power consumption – either 10 mA or 20 mA active
• Fast access times – 10 ns and 20 ns
• Single 5V ± 10% power supply