CY62167EV30LL-45BVXI IC Chip High Performance SRAM Fast Access Time Low Power Consumption
Shenzhen Sai Collie Technology Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : CYPRESS
Model Number : CY62167EV30LL-45BVXI
Place of Origin : original
MOQ : 1
Price : Negotiable
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 999999
Delivery Time : 1-3 days
Packaging Details : standard
Memory Organization : 2M x 8, 1M x 16
Voltage - Supply : 2.2V ~ 3.6V
Operating 0°C ~ 85°C (TC) Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type : Surface Mount
Package / Case : 48-VFBGA
Memory Interface : Parallel
Contact Now
Product Name: CY62167EV30LL-45BVXI Integrated Circuit IC Chip
Brand: Cypress
Application: Memory
Function: SRAM (Static Random Access Memory)
Interface: Serial/Parallel
Data Width: 32-bit
Organization: 16K x 32
Speed: 45 MHz
Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 48-VFQFN Exposed Pad
Supply Voltage: 2.5 V, 3.3 V
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C