ADG1608BCPZ-REEL7 Electronic Components IC Chips 8 Channel Multiplexers
Shenzhen Sai Collie Technology Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : ADI / MAXIM
Model Number : ADG1608BCPZ-REEL7
Place of Origin : original
MOQ : 1
Price : Negotiable
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 999999
Delivery Time : 1-3 days
Packaging Details : standard
Product Status : Active
Multiplexer/Demultiplexer Circuit : 8:1
On-State Resistance (Max) : 4.5Ohm
Voltage - Supply, Single (V+) : 3.3V ~ 16V
Voltage - Supply, Dual (V±) : ±3.3V ~ 8V
Switch Time (Ton, Toff) (Max) : 94ns, 93ns
PN : ADG1608BCPZ-REEL7
Contact Now
ADG1608BCPZ-REEL7 Electronic Components IC Chips 4- 8-Channel ±5 V +12 V +5 V +3.3 V Multiplexers Package 16-LFCSP
Product Status
Active
Switch Circuit
Multiplexer/Demultiplexer Circuit
8:1
Number of Circuits
1
On-State Resistance (Max)
4.5Ohm
Channel-to-Channel Matching (ΔRon)
120mOhm
Voltage - Supply, Single (V+)
3.3V ~ 16V
Voltage - Supply, Dual (V±)
±3.3V ~ 8V
Switch Time (Ton, Toff) (Max)
94ns, 93ns
-3db Bandwidth
40MHz
Charge Injection
29pC
Channel Capacitance (CS(off), CD(off))
19pF, 117pF
Current - Leakage (IS(off)) (Max)
100pA
Crosstalk
-64dB @ 1MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
16-WFQFN Exposed Pad, CSP
Supplier Device Package
16-LFCSP (3x3)
FEATURES
4.5 Ω typical on resistance
1 Ω on-resistance flatness
Up to 470 mA continuous current
±3.3 V to ±8 V dual-supply operation
3.3 V to 16 V single-supply operation
No VL supply required
3 V logic-compatible inputs
Rail-to-rail operation
16-lead TSSOP and 16-lead, 3 mm × 3 mm LFCSP