Omron G2R-2-DC48 Relay General Purpose Relay 48V DC Coil 2A Rated Current
Shenzhen Sai Collie Technology Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : Omron Electronics Inc-EMC Div
Model Number : G2R-2-DC48
Place of Origin : original
MOQ : 1
Price : Negotiable
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 999999
Delivery Time : 1-3 days
Packaging Details : standard
Coil Voltage : 48VDC
Contact Form : DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current) : 5A
Switching Voltage : 380VAC, 125VDC - Max
Coil Current : 11.5 mA
Coil Type : Non Latching
Contact Now
Product: Omron G2R-2-DC48 General Purpose Relay
Parameters:
Model: G2R-2-DC48
Coil Voltage: DC48V
Contact Type: SPDT (1 Form C)
Contact Configuration: 1NO/1NC
Contact Rating: 10A 250VAC/30VDC
Coil Power Consumption: 6.0W
Mounting Type: Socket Mount
Size: 29.3 x 15.4 x 28.2mm
Weight: Approx. 60g
Operating Temperature: -40℃ ~ +85℃
Insulation Resistance: 500MΩ Min.
Dielectric Strength: 1,500VAC 50/60 Hz for 1 min
Mechanical Life: 10,000,000 cycles
Why buy from us >>> Fast / Safely / Conveniently
How to buy >>>
• Contact us by email & sent your inquire with your Transport destination .
• Online chat, the commissioner would be responded ASAP.
Service >>>
• We are committed to providing fast, convenient and safe transportation service to global buyer.
Quality Omron G2R-2-DC48 Relay General Purpose Relay 48V DC Coil 2A Rated Current for sale
Omron G2R-2-DC48 Relay General Purpose Relay 48V DC Coil 2A Rated Current Images