ACS758LCB-050B-PFF-T Sensor Transducer Hall Effect Current 5-CB Formed Leads PFF Package
Shenzhen Sai Collie Technology Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : Allegro
Model Number : ACS758LCB-050B-PFF-T
Place of Origin : original
MOQ : 1
Price : Negotiable
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 999999
Delivery Time : 1 - 3 days
Packaging Details : standard
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C
Mounting Type : Surface Mount
Voltage - Supply : 3V ~ 5.5V
Response Time : 4µs
Current - Supply (Max) : 13.5mA
Current - Sensing : 50A
Contact Now
Current - Sensing
Number of Channels
1
Output
Ratiometric, Voltage
Sensitivity
40mV/A
Frequency
DC ~ 120kHz
Linearity
±1%
Accuracy
±2%
Voltage - Supply
3V ~ 5.5V
Response Time
4µs
Current - Supply (Max)
13.5mA
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C